امین توکلی

مشاهده همه 14 نتیجه

نویسنده کمیک نویسنده ایلیا نویسنده سامک ماجراجو مترجم کتاب های کودک و نوجوان

امین توکلی، نویسنده و مترجم، فعالیتش رو از سال 86 آغاز کرد. طنز نویسی در مجله گل آقا شروع کار امین توکلی بود. در ادامه با نشر های کودکان و نوجوان از جمله دانش آموز، پرتقال و ابشن به عنوان مترجم وارد همکاری شد.

قدم بعدی در میسر حرفه ای توکلی ورودش به حوزه کامیک بود. آغاز فعالیتش در این حوزه به عنوان نویسنده است. مجل ( جدید) اولین ایستگاه او در این حوزه بوده است و در ادامه مسیر با مجلات و نشریات مختلفی به عنوان نویسنده کمیک فعالیت داشته که نتیجه اش تا به امروز نویسندگی و تولید بیش از هزار صفحه کمیک بوده است.

توکلی همچنین سابقه برگزاری نمایشگاه گروهی در سال های 90 و 91 و حضور به عنوان داور در رویداد های مختلف کامیک را نیز در رزومه خود دارد.

او همچنین در حوزه های دیگری از جمله انیمیشن و بازیهایی ویدئویی نیز فعالیت کرده است. اما عمده فعالیت خود را در زمینه نویسندگی کامیک و ترجمه میداند. در سالهای اخیر امین توکلی با انتشارات های پی نما و خراسان به عنوان نویسنده کمیک و سرویراستار همکاری داشته. از آخرین فعالیت های ایشان می توان به نویسندگی مجموعه کامیک ابرقهرمانی ایلیا در استودیو کمیکا اشاره کرد.

در انبار موجود نمی باشد